Lofoty 2015 - den třetí aneb Cesta na severDatum konání:
21.2.2015

Na dnešní den byla naplánována cesta slavnou lodí Hurtigruten (Rychlá cesta), kterou jel již Karel Čapek, což popsal ve svém románu Cesta na sever. Ráno jsme se rozloučili s prvním ubytováním, doplnili zásoby a vyrazili do přístavu Stokmarknes, kde jsme poobědvali v příjemné rybářské hospůdce, prošli si muzeum Hurtigruten, nalodili se na loď , zaujali strategické místo na sedmé palubě na přídi a čekali na odjezd, který měl být v 15 hodin. V půl čtvrté nám kapitán oznámil, že odjíždíme, načež jsme poodjeli asi tři metry od břehu a zastavili. Po dalších 15 minutách jsme se dozvěděli, že musíme zpátky do přístavu, jelikož se objevila technická závada na dveřích a je nutné ji opravit. To se zřejmě po dalších 15 minutách podařilo, protože jsme raketovou rychlostí vyrazili vstříc dobrodružné tříhodinové plavbě. 
Zapomněla jsem napsat, že dopoledne dokonce vyšlo sluníčko, takže den byl jak vymalovaný a ani nám moc nepršelo. V momentě odjezdu jsme sluníčko zanechali za zádí a vyrazili kupředu do bílé tmy, upozorněni kapitánem, že budeme projíždět nejkrásnější částí plavby, kterou ale neuvidíme, jelikož venku hustě sněží, nicméně bychom ale byli bývali viděli krásné ostrůvky s mořskými orly a podobně. 
Ve druhé části plavby bylo už vidět na moře vedle lodi a pár metrů okolo, nevím teď ale, jestli napsat bohudíky nebo bohužel, vzhledem k tomu, že vlny byly obrovské a loď se kývala víc než včera ten Zodiak. Nicméně jsme přežili a teď čekáme na polární záři v teple apartmánů. Předpověď je sice slabá, venku prší a je zataženo, ale my to nevzdáme! 
Jo a jen mimochodem žvýkačky proti nevolnosti Travel gum fungují!!!


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.